Masażysta

Technik masażysta to zawód, który cieszy się coraz większą popularnością wśród osób szukających ciekawego i satysfakcjonującego zajęcia zawodowego. Zostanie masażystą to interesująca opcja dla osób, które lubią pracować z ludźmi i chcą rozwijać swoje umiejętności z zakresu masażu. Oto kilka najważniejszych zalet zawodu masażysty:

  1. Możliwość rozwoju zawodowego: Zawód masażysty daje duże pole do rozwoju i podnoszenia kwalifikacji. Możesz zdobywać nowe umiejętności, uczestniczyć w różnego rodzaju szkoleniach i kursach oraz poszerzać swoją wiedzę z zakresu różnych technik masażu.
  2. Atrakcyjne zarobki: Masażyści mogą osiągać atrakcyjne zarobki, w zależności od miejsca pracy i doświadczenia zawodowego. W dużych miastach oraz w regionach nadmorskich, gdzie jest wiele hoteli i ośrodków SPA, zarobki masażystów są wyższe niż w innych miejscach.
  3. Praca z ludźmi: Jeśli lubisz pracować z ludźmi i nawiązywać z nimi bliskie relacje, zostanie masażystą może być idealnym wyborem dla ciebie. Masażyści często pracują z różnymi osobami, dostosowując swoje techniki do indywidualnych potrzeb i preferencji klientów. Możesz pomagać ludziom odzyskać dobre samopoczucie i zdrowie, co może jest bardzo satysfakcjonujące zawodowo.
  4. Elastyczność: Zawód masażysty daje dużą elastyczność, jeśli chodzi o miejsca pracy. Możesz pracować w hotelach, ośrodkach SPA, gabinetach masażu lub nawet w domu klienta. Możliwości jest wiele i zależą one głównie od twoich preferencji i umiejętności.
  5. Praca dająca satysfakcję: Zostając masażystą, możesz być pewien, że każdego dnia będziesz mógł dawać ludziom ulgę i pomagać im odzyskać dobre samopoczucie. To zawód, w którym poczujesz satysfakcję z pracy.

Według danych z Głównego Urzędu Statystycznego, w województwie pomorskim w ostatnich latach obserwowano stały wzrost liczby ofert pracy dla techników masażystów. W 2021 roku było ich ponad 600, a w 2022 roku ponad 700. Tendencja ta zapowiada się również pozytywnie w kolejnych latach, co oznacza, że absolwenci szkół policealnych w zawodzie technik masażysta będą mogli liczyć na dobre możliwości zatrudnienia w regionie.

Masażysta

Potencjalne zarobki techników masażystów w województwie pomorskim mogą być różne i zależą od wielu czynników, takich jak miejsce pracy, doświadczenie zawodowe, poziom kwalifikacji itp. Według danych z serwisu internetowego Pracuj.pl, średnie wynagrodzenie techników masażystów w województwie pomorskim w 2021 roku wynosiło około 3.700  złotych brutto miesięcznie. Oczywiście zarobki te mogą być znacznie wyższe w zależności od wymienionych wcześniej czynników.

 

Kandydaci na techników masażystów powinni posiadać pewne predyspozycje, które pozwolą im na efektywne wykonywanie tego zawodu. Oto kilka ważnych cech, które powinni posiadać:

  1. Umiejętność nawiązywania bliskich relacji z ludźmi – technik masażysta powinien być osobą empatyczną, otwartą i uważną, która potrafi nawiązać bliski kontakt z pacjentami.
  2. Wytrwałość i kondycja fizyczna – masaż wymaga dużego wysiłku fizycznego, dlatego kandydaci powinni być w dobrej formie fizycznej i posiadać wytrwałość.
  3. Dokładność i precyzja – technik masażysta musi dokładnie wykonywać swoje obowiązki i być precyzyjny w swoich ruchach, aby zapewnić pacjentom jak najlepsze efekty zabiegów.
  4. Chęć ciągłego rozwoju i podnoszenia kwalifikacji – zawód technik masażysta wymaga ciągłego podnoszenia swoich kwalifikacji i uzupełniania wiedzy z zakresu masażu i rehabilitacji. Kandydaci powinni więc być osobami zainteresowanymi rozwojem zawodowym i ciągłym poszerzaniem swojej wiedzy.

 

Jeśli posiadasz te cechy i chcesz zostać technikiem masażystą, zachęcamy do zapisania się na naukę w Pomorskiej Akademii Kształcenia Medycznego w Słupsku. Nauka trwa tylko 2 lata i pozwala na zdobycie cennego wykształcenia zawodowego, nabycie praktycznych umiejętności potrzebnych do wykonywania tego zawodu oraz kwalifikacje zawodowe poszukiwane na lokalnym rynku pracy.

Uczenie się w szkole policealnej w tym kierunku ma wiele zalet. Aby móc rozpocząć naukę w szkole policealnej w zawodzie technik masażysta, nie musisz posiadać matury. Warunkiem przyjęcia do szkoły jest posiadanie wykształcenia średniego. Pomorska Akademia Kształcenia Medycznego w Słupsku prowadzi nabór zimowy na kierunek technik masażysta, który rozpocznie się już w lutym 2023 roku.

Edukacja w Pomorskiej Akademii Kształcenia Medycznego w Słupsku jest bezpłatna, a podczas zjazdów panuje przyjazna, rodzinna atmosfera. Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę z zawodem technik masażysta i szukasz odpowiedniej szkoły, zapraszamy do zapisania się na naukę w tej renomowanej placówce. Nauka w Pomorskiej Akademii Kształcenia Medycznego w Słupsku cieszy się dużym zainteresowaniem i z każdym nowym semestrem zapisy na poszczególne kierunki są bardzo oblegane. Jeśli więc chcesz rozpocząć karierę jako technik masażysta i szukasz odpowiedniej szkoły, nie należy zwlekać z zapisem do ostatniej chwili. Możesz skontaktować się z sekretarzem szkoły, panią Beatą Jankowską, która odpowie na wszystkie pytania dotyczące rekrutacji i udzieli szczegółowych informacji na temat nauki w Pomorskiej Akademii Kształcenia Medycznego w Słupsku.

Pamiętaj, że technik masażysta to atrakcyjny zawód z dobrymi perspektywami zatrudnieniowymi i zarobkowymi.